تحلیل شمخانی از بازگشت گروه‌های مسلح به میز مذاکره و پذیرش شروط آتش‌بس در سوریه

تحلیل شمخانی از بازگشت گروه‌های مسلح به میز مذاکره و پذیرش شروط آتش‌بس در سوریه

سیاست > نظامی - باشگاه خبرنگاران نوشت:مشاور امنیت ملی رئیس جمهور سوریه و ولید المعلم وزیر امور خارجه این کشور در خصوص تحولات مهم سوریه و روندهای استمرار مبارزه با گروه های تروریستی گفتگو کردند.

سرلشکر علی مملوک مشاور امنیت ملی رئیس جمهور سوریه و ولید المعلم وزیر امور خارجه این کشور عصر امروز با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و هماهنگ کننده اقدامات سیاسی، امنیتی و دفاعی ایران با سوریه و روسیه دیدار و در خصوص تحولات مهم سوریه و روندهای استمرار مبارزه با گروه های تروریستی گفتگو کردند.

علی شمخانی با یادآوری تلاش های گسترده و فداکاری مردم، دولت و ارتش سوریه در طی سالهای مبارزه با فتنه تروریسم در این کشور تاکید کرد؛ سوریه درجنگ جهانی تروریسم علیه این کشور پیروز شده است.

وی بازگشت گروه های مسلح به میز مذاکره و پذیرش شروط آتش بس دولت را حاصل دستاوردها و پیروزی های میدانی به ویژه آزادسازی شهر راهبردی حلب دانست و افزود؛ با توجه به سوابق بد عهدی و نقض آتش بس در گذشته از سوی این گروه ها تنها ضمانت پایبندی مسلحین به توافقات، حفظ اقتدار نظامی و تسلط بر تحرکات و فعالیت های آنان است.

دریابان شمخانی گفت؛ هر مسیر سیاسی و گفتگویی که منجر به تضعیف حاکمیت دولت فراگیر و قانونی این کشور بر تمام سرزمین سوریه شود و یا بخواهد بخشی از سرزمین سوریه را در اختیار گروه های تروریستی و یا اشغال نظامی خارجی قرار دهد برخلاف منافع مردم و تهدیدی برای کشورهای منطقه و محکوم به شکست خواهد بود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی آزادی حلب را نقطه عطفی در تحولات سیاسی- نظامی سوریه و معادلات قدرت در منطقه ذکر کرد و یادآور شد: جنگ با تروریستهای داعش و جبهه النصره در سوریه ادامه خواهد داشت و گروههای مسلحی که ازجبهه تروریسم پیروی نمی کنند باید از فرصت آتش بس استفاده نموده و به میز مذاکره با دولت قانونی سوریه بازگردند.

وی افزود: تنها مسیری که می تواند آرامش و امنیت را به سوریه بازگرداند مبارزه بی امان با تروریسم و تمرکز برگفتگوهای سوری-سوری برای دستیابی به توافقی ملی به منظور برگزاری انتخاباتی فراگیر است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان تاثیرگذاری راهبردی پیروزی حلب بر شکست تروریستهای جبهه النصره و جبهه حامی آن ها گفت؛ این مسئله ضمن خنثی سازی نقشه راه تجزیه منطقه که توسط غربی ها دنبال می شود، اثبات کننده امکان پیروزی بر تروریست ها به شرط حفظ انسجام و هماهنگی در جبهه مقاومت است.

هماهنگ کننده اقدامات سیاسی، امنیتی و دفاعی ایران با سوریه و روسیه افزود؛ اگر طرف های مقابل به پشتیبانی های مالی، فنی و تسلیحاتی از عناصر تروریستی خاتمه دهند، طی زمان کوتاهی آرامش به منطقه و به تبع آن کشورهای اروپایی نیز بازخواهد گشت و به جای سیل آوارگان، خشونت و تخریب میراث جهانی شاهد استقرار امنیت و دستیابی به آرمان محو کامل تروریسم خواهیم بود.

نماینده مقام معظم رهبری ضمن محکوم نمودن استفاده ابزاری از تروریسم برای پیشبرد اهداف سیاسی و منتسب نمودن آن به دین حنیف اسلام به منظور توسعه اسلام هراسی و ایجاد تفرقه میان مسلمانان تصریح کرد؛ رژیم صهیونیستی در سایه اختلافات و بحران امنیتی منطقه درحال گسترش سرکوب ها و تثبیت پروژه فلسطین زدایی است.

سرلشکر علی مملوک مشاور امنیت ملی رئیس جمهور سوریه و ولید المعلم وزیر امور خارجه این کشور نیز در این دیدار طی سخنان جداگانه ای با ارائه گزارشی از تحولات میدانی و سیاسی اخیر و فرایند توافق آتش بس با معارضان مسلح تاکید کردند؛ مبارزه بی امان با عناصر داعشی و جبهه النصره و گروه های مرتبط با آنان در کنار پیگیری مسیرهای سیاسی ادامه خواهد یافت ودولت و ملت قهرمان سوریه، اجازه تجزیه و تداوم حضور تروریست ها در این کشورو یا اشغال نظامی خارجی را نخواهند داد.

2929


مطالب مشابه :


'تحلیل شمخانی بازگشت گروه مسلح میز مذاکره پذیرش شروط آتش بس سوریه'

کانال رسمی مانالیا در تلگرام

میخواستن توی گروه عضو بشن

وجود 25 تشکل دانشجویی در کرمان

گزارش خبرنگار گروه استان های

رکورد نوسازی تاکسی های فرسوده شکسته شد/تسهیلات ویژه برای دارندگان تاکسی پیکان/جولان هزار و 400 دستگاه پیکان تاکسی در تهران

با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه

کشته و زخمی شدن 120 عراقی در حملات آمریکا

عراق و سوریه ده‌ها کشته عراق و سوریه که در عراق با سوریه به کشته

انشا درباره ي شهداي مدافع حرم

به سمت سوریه حرکت کردند در حلب سوریه به شهادت حضور در سوریه به فیض گرفتند به سوریه بروند؟ راستش را به سوریه رسانده بود ایشان به سوریه رفته؟! بله حسن به سوریه رفته است. ایشان در سوریه است و پیش به سوریه رفته است. تا به سوریه برویم. من پیش مناطق سوریه را از عراق و سوریه وجود دارد امروز در سوریه و عراق ها در سوریه به ویژه شهرهای مرزی سوریه از اقصی کردند. در سوریه فقط بحث نیست و گروه های مختلف مخالفان تا گروه هایی نظیر زندگی در سوریه بگوید که نیرو‌های مردمی سوریه که به گذشت تا سوریه شلوغ شد.

کار زشت این مرد با زائران حسینی +عکس

خراسان رضوی) گروه ورزیده ای اما در بازگشت از زیارت،

اخبار جنجالی بازیگران و هنرمندان مشهور ایرانی (168)

آب و آتش تهران.از آنجایی به فکر بازگشت به وطن

دلیل تداوم استفاده و رضایت خاطر مشتریان از "تیبا"

تیبا در گروه سایپا مطرح دیگری برای گروه سایپا داشته محصولات جدید گروه سایپا لحاظ

استامینوفن ساده مصرف کنیم یا کدئین دار

کنید. گردآوری: گروه سلامت سیمرغseemorgh.com/healthمنبع:

آمادگی ایران برای لغو روادید با روسیه

به گزارش گروه سیاست خارجی

برچسب :

تبلیغات

دیگر کاربران چه میخوانند...