امروز هزینه غرب‌گرایی دولت را مردم می‌دهند

به گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، مالک شریعتی عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در سخنانی ضمن گرامیداشت یوم الله 9 دی، با مهم شمردن جایگاه بیان تاریخی وقایع آن برهه از زمان، گفت: گرامیداشت حماسه 9 دی بیشتر به بازخوانی وقایع و اتفاقات آن ایام یعنی از خرداد 88 تا 9 دی همان سال می‌گذرد که در جای خود مفید است اما از آن جهت که مقام معظم رهبری در یکی از بیانات مهمشان فرمودند:«این واقعه باید درست تبیین شده و ابهامات آن که در اذهان ممکن است باقی باشد برطرف شود» چه بسا ممکن است فتنه های دیگری در راه باشد.

**دوره فتنه ها ده ساله است

وی به تشریح دوره وقوع ده ساله فتنه‌ها در کشور اشاره کرد و گفت: از سال 68 که آغاز رهبری و زعامت حضرت آیت الله خامنه ای است، تقریبا هر ده سال یک فتنه‌ای اتفاق افتاد. در همان سال هم که ایشان انتخاب شد، نفس انتخاب ایشان مانع ایجاد فتنه شد. ده سال بعد در سال 78 هم فتنه‌ای در کوی دانشگاه رخ داد و ده سال بعد از آن هم فتنه 88 به وقوع پیوست که عمیق تر رخ داد، چرا که نظام سلطه و ضد انقلاب و همه عناصری که قصد داشتند جمهوری اسلامی نباشد، تمام تجارب خود را در ایجاد فتنه 88 به کار بستند و ممکن است کم و بیش ده سال بعد شاهد فتنه دیگری باشیم که در بستری دیگر رخ دهد.

**چرا تحریمهای پس از فتنه 88 متفاوت است؟

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به علت تحریم نظام اسلامی از سوی غرب، نوع تحریم‌ها پس از فتنه 88 را مهم دانست و افزود: آنچه که در سالهای اخیر بسیار لمس کردیم، عوارض تحریم های ظالمانه علیه کشور بود. خیلی ها ممکن است علل مختلفی را برای تحریم برشمرند، برخی ممکن است مساله هسته ای را علت بدانند، برخی پیشرفت کشور را بهانه بدانند، برخی نفس وجودی جمهوری اسلامی را بهانه تحریم بدانند که همه اینها درست است اما چرا این اتفاقات پس از سال 88 رخ داد؟ این باید بررسی شود.

**تحریم های سیاسی تبدیل به تحریم های اقتصادی شدند

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان ادامه داد: آنچه که قبل از سال 88 رقم می خورد این بود که تحریم هایی از قبل علیه ملت ایران وضع شده بود، مثل داماتو که از قبل بود و بعد منسجم‌تر شد و ISA نام گرفت. ما هم در کنار همه تحریم ها پیشرفت خود را دنبال می کردیم، برخی از این تحریم ها منجر به صدور قطعنامه هایی در سازمان ملل علیه کشور شد که آخرین آنها قبل از فتنه 88 قطعنامه 1835 بود که در سال 87 علیه کشور به تصویب رسید و عمده محتوای این قطعنامه هم بحث های هسته ای بود و قصد محدود کردن توان هسته ای ما را داشتند، خصوصا بعد از دوره اصلاحات که پلمپ صنعت هسته ای در سالهای 83 و 84 رخ داد.

وی با بیان تغییر مسیر تحریم ها از سیاسی به اقتصادی، اضافه کرد: قطعنامه بعدی 1929 بود که در 25 خرداد ماه 89 تصویب شد اما زمان تصویب این دو قطعنامه قابل بررسی است. عمده تحریم های قطعنامه 1929 اقتصادی بود تا به قول خود غربی ها مستقیما زندگی مردم را فلج کند که علی رغم همه تلاش ها با برخی بی تدبیری های داخلی برخی فشارهای آن تحریم تاثیر کرد که در چرایی تصویب این قطعنامه حائز اهمیت است.

** آمریکا مذاکرات هسته‌ای سال 87 را با پیامی از داخل ایران ترک کرد!

مالک شریعتی با اشاره به روند مذاکرات ایران و 5+1 توضیح داد: آخرین مذاکراتی که ایران با 5+1 داشت حدود خرداد 87 برگزار شد و بعد از آن که قرار بود یک تا دو ماه بعد مذاکرات دوم یعنی ژنو 2 برگزار شود، با ترک مذاکرات از سوی آمریکا مذاکرات تعطیل شد و بعدها در اعترافات یکی از بازداشتی‌های فتنه 88 غیر مستقیم به این مقوله پرداخته شد که بعد از مذاکرات ژنو 1 از داخل ایران به اوباما پیام داده شد که تا انتخابات ریاست جمهوری ایران صبر کن چرا که ممکن است دوستان آمریکا بر سر کار بیایند و دیگر نیازی به این مذاکرات نباشد. بنابراین آمریکا مذاکرات را ترک کرد تا منتظر این برگ برنده وعده داده شده باشد!

**شکست عوامل داخلی، آمریکا را به پله اول بازگرداند

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان، سقوط انقلابها را ریشه‌دار در خیانت عناصر داخلی دانست و ادامه داد: آمریکا با سیگنالهای این عوامل داخلی مذاکرات را ترک کرد تا با هزینه کمتری با ایران مواجه شود. لذا در فتنه 88 حمایت جدی از فتنه گران کردند. از حمایت رسانه ای تا حمایت های مالی و اطلاعاتی. اما انتخابات برگزار شد و آنچه که آنها می خواستند نشد یعنی نه نتیجه انتخابات دلخواه آنها نبود و هم انقلاب مخملی‌ که ایجاد کردند شکست خورد بنابراین بر سر پله اول بازگشتند.

**تصویب قطعنامه 1929 در سالگرد آغاز فتنه انتقام سخت استکبار از ملت ایران بود

شریعتی اولین هدف قطعنامه 1929 را انتقام سخت استکبار از ملت ایران دانست و اضافه کرد: غربی ها و آمریکا این بار با انتقام به صحنه دشمنی با ایران بازگشتند چرا که بعد از ناکامی قطعی و سیلی محکمی که از مردم در انتخابات و ناکام گذاشتن فتنه 88 با راهپیمایی 9 دی خوردند، قصد انتقام کشی از مردم را کردند. بنابراین این قطعنامه پاسخی به ملت بود و تاثیر مستقیم آن بر روی زندگی مردم بود که برای نمونه در سخن برخی مقامات آمریکا این ادعا مورد تایید است؛ مثلا در فروردین 89 «جان بولتون» در یک نشریه آمریکایی در مطلبی می گوید:«ایرانی ها در سال گذشته یعنی ـ 87 تا 89 ـ زیاد تحت فشار قرار نگرفتند!»

وی در تحلیلی دیگر تقارن تصویب قطعنامه 1929 مورخ 25 خرداد 89 را با سالگرد آغاز فتنه 88 معنادار دانست و گفت: این قطعنامه برای جبهه غربی رکورد بود چرا که به روسها و چینی ها باج دادند تا آنها هم با این قطعنامه همراه شوند، حتی ترکیه و برزیل را هم که به دلیل بازی خوردن از غرب در ماجرای توافق با ایران جهت خروج اورانیوم، دلخوری داشتند را هم به سکوت وادار کردند که منجر به رای ممتنع آنها به قطعنامه شد. مجموعه این شرایط نشان داد غرب گزینه های مختلفی برای فشار به ایران دارد که فتنه و تحریم در طول هم اهرم فشار غرب بودند و به هم پیوستگی داشته و مراحل عملیاتی یک نقشه برای خصومت با ایران بودند.

**هدف قطعنامه 1929 تقویت فتنه گران با فشار به مستضعفان از طریق تحریم اقتصادی و همراهی آنان با شورش بود

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان، دومین هدف قطعنامه 1929 را تقویت جبهه فتنه گران دانست و توضیح داد: پس از انتقام از مردم، غرب با پررنگ کردن وجهه اقتصادی تحریم ها سعی در تقویت فتنه گران داشت. فتنه 88 شورش اشرافیت علیه نظام بود ـ که منطقا اثبات شده است ـ چرا که شورشیان بیشتر از طبقه برخوردارتر و تحصیل کرده بودند و دولت وقت را دولت پوپولیست و توده ای می دانستند. لذا این جریان به احیا نیاز داشت که می بایست با تحریک طبقه ضعیف تر توسط تحریم های اقتصادی، آنها هم با این جریان اشرافیت همراه شده و نبض ضعیف فتنه را تقویت کنند.

وی در اثبات این تحلیل به روند تصویب قطعنامه 1929 اشاره کرد و افزود: آغاز مذاکرات آمریکا با کشورها برای تصویب این قطعنامه بعد از 22 بهمن 88 شروع شد تا اگر هم نتوانست کارگر واقع شود بتواند سرمایه فتنه گران را برای انتخابات بعدی حفظ کند تا شاید بتوانند در دوره های بعد دولتی را نزدیکتر به غرب شاهد باشند.

** هزینه غربگرایی را مردم دادند

شریعتی با تاکید بر داخل نظام تعریف شدن همه دولتهای بر سر کار آمده در کشور به اختلاف سلایق آنها اشاره کرد و گفت: سلیقه برخی دولت‌ها نزدیکی بیشتر با غرب است و همانطور هم که دیدیم دولت یازدهم برنامه رفع مشکلات داخلی با کمک غربی ها کار را به دست گرفت که به اذعان خود دولتی ها این نگاه اشتباه بود و فایده ای نداشت اما هزینه آن برای مردم ماند.

وی با معرفی کتاب ارتباط فتنه با تحریم اثر مهدی محمدی در این باره اضافه کرد: 20 تا 25 روز بعد از تصویب قطعنامه 1929 در روزنامه تایم نوشته شد:«اگر چه تحریم ها چندان موثر نبوده اند اما دولت اوباما امیدوار است اقدامات جدیدی که منافع طبقه حاکمه ایران را هدف قرار داده منجر به بروز شکاف عمیقی میان مردم و حاکمیت شود بخصوص این که جنبش مخالفان که اعتراضات خیابانی آنها با سرکوب گسترده نیروهای وابسته به دولت مواجه شد [با تعریف آنها] در صدد است تا از معضلات رو به افزایش اقتصادی برای فربه تر کردن و منسجم تر کردن ساختن بدنه مخالفان رژیم بهره بگیرد و این چالش را تبدیل به فرصت کند!» هنگام نشر این مطلب، هنوز یک ماه از تصویب قطعنامه نگذشته است که دارند خط مشخص سیاسی می دهند.

**جدیدترین سند ارتباط فتنه‌گران با تحریم های غرب

این عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان در پایان با بیان اینکه اخیراً با نامه‌ای که به ترامپ منتشر شد دیگر به ارائه استدلال برای ارتباط فتنه گران با تحریمها علیه ملت ایران نیازی نداریم گفت: این سی تن که برخی از فتنه گران فعال داخلی بودند و با فرار از کشور به غرب پناهنده شدند در نامه ای از ترامپ ـ در حالی که هنوز قدرت را به دست نگرفته است ـ خواستند تا تحریم های ایران را تشدید کند! این جدیدترین و بارزترین سند ارتباط فتنه با تحریم است. یکی از معروف ترین چهره های این نامه احمد باطبی است که صحنه گردان فتنه 78 کوی دانشگاه بود و  ما خودمان به عینه رفتار او را دیدیم که بعدها سر از اسراییل در آورد و در فتنه 88 به شدت فعال بود.

شریعتی دفاع برخی فریب‌خوردگان از جمهوریت نظام را در سرخوردگی فتنه گران مهم ارزیابی کرد و گفت: برخی از فتنه گران که به زعم خود صرفا برای دفاع از رای خود شورش کرده بودند وقتی اصل و جمهوریت نظام را مورد هجوم شورشیان دیدند توبه کرده و به دامان نظام بازگشتند.

انتهای پیام/


مطالب مشابه :


'هزینه غرب گرایی دولت'

با ارسال پیامک کد پستی بگیرید

7087 و هزینه‌ی 200 تومان 7087 و هزینه‌ی 200 تومان را با هزینه 200 تومان

دسترسی به کدپستی 10 رقمی از طریق اینترنت و تلفن همراه

مردم و دولت کاربردهای بسیاری

کانال آرایشی، تلگرام آرایشی، کانال تلگرام آرایشی

به دلیل هزینه بالای سالن عروس بدون هزینه در کانال

رکورد نوسازی تاکسی های فرسوده شکسته شد/تسهیلات ویژه برای دارندگان تاکسی پیکان/جولان هزار و 400 دستگاه پیکان تاکسی در تهران

داشتند، هئیت دولت مصوب کرده

پیام محمود دولت‌آبادی به آنان که مانع زندگی مردم هستند/ تجربه فراموش نشدنی نویسنده «کلیدر»

نوشت: محمود دولت‌آبادی، پس از

کشته و زخمی شدن 120 عراقی در حملات آمریکا

پارلمان عراق دولت را مسئول

دست روباتیک با قابلیت لمس و شناسایی اجسام

او با هزینه ای کمتر شود. اما هزینه باتری و

آموزش ساخت پاور بانک در خانه

است و هزینه تمام شده کمتر از هزینه نمونه‌های تجاری با کمترین هزینه صاحب پاوربانک

راهنمای خرید تشک خوشخواب بهترین مارک تشک طبی

ازای دریافت هزینه‌های بیشتر با

نکاتی درباره ارتودنسی دندان که شاید ندانید

ارتودنسی ارتودنسی نامرئی هزینه ارتودنسی قبل و قبل و بعد هزینه ارتودنسی مراحل ارتودنسی آیا ارتودنسی درد دارد؟ هزینه ارتودنسی چقدر

برچسب :

تبلیغات

دیگر کاربران چه میخوانند...