چگونه در ویندوز ۱۰ چیدمان کیبورد را از طریق یک میانبر تغییر دهیم؟

مدت‌هاست که ویندوز امکان استفاده از چیدمان‌های مختلف کیبورد را فراهم کرده است. اگر در دو زبان مختلف مثلاً انگلیسی و فارسی تایپ می‌کنید، برای استفاده از آن باید چیدمان کیبورد خود را تغییر دهید. البته ساده‌ترین روش برای تغییر چیدمان کیبورد استفاده از میانبرهای خود کیبورد است. ویندوز ۱۰ این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا با استفاده از یک میانبر کیبوردی بین زبان‌های مختلفی که اضافه کرده‌اید جابجا شوید. این ویژگی مختص به نوار زبان است ولی حتی اگر خود نوار زبان را فعال کرده باشید، این بخش به صورت پیشفرض فعال نمی‌شود. با ما در ادامه‌ی مطلب همراه باشید تا روش فعال سازی میانبر کیبورد برای تغییر زبان را در ویندوز ۱۰ بررسی کنیم.

اول از همه ابتدا مطمئن شوید که حداقل دو چیدمان کیبورد مختلف وجود داشته باشد. به یاد داشته باشید که چیدمان‌های کیبورد با زبان‌های ورودی فرق دارند. Control Panel را باز کرده و به مسیر Control Panel > Clock, Language, and Region > Language بروید و از نوار کناری بر روی Advanced settings کلیک کنید.

control-panel-language

در پنجره‌ی Advanced settings به سمت پایین اسکرول کنید تا به بخش Switching input methods برسید. حالا بر روی Change language bar hot keys کلیک نمایید.

language-advanced-settings

اکنون پنجره‌ی Text services and Input Languages باز می‌شود. از این جا می‌توانید میانبر مربوط به تغییر زبان و در زیر آن هم چیدمان‌های مختلفی که اضافه کرده‌اید را ببینید.

یک چیدمان را انتخاب کرده و بر روی Change Key Sequence… کلیک کنید. تیک گزینه‌ی Enable Key Sequence را بزنید و میانبر مورد نظر خود را انتخاب نمایید. برای انتخاب این میانبر می‌توانید از یک کلید عملکردی مثل Ctrl یا Ctrl+Shift یا Left Alt+Shift در کنار یک عدد استفاده نمایید. یک میانبر کیبورد را انتخاب کرده، بر روی OK و سپس Apply کلیک کنید.

keyboard-layout-shortcut

اکنون تنها کاری که برای تغییر چیدمان کیبورد باید بکنید این است که کلیدهای ترکیبی‌ای که مشخص کردید را فشار دهید.

اگر به دنبال روشی برای تغییر میانبر کیبوردی هستید که برای عوض کردن زبان ورودی استفاده می‌شود، می‌توانید این کار را از طریق همان پنجره انجام دهید. یعنی بر روی Between input languages کلیک کرده و سپس Change Key Sequence را انتخاب کنید. حالا از بین حالت‌های از پیش تعریف شده یک میانبر دیگر انتخاب نمایید.

between-input-languages

گزینه‌هایی که به عنوان میانبر کیبورد برای تغییر زبان ورودی به کار می‌رود محدود می‌باشد و بهتر است از همان حالت پیشفرض استفاده کنید.

نظرات و دیدگاه های خود را با ما و دیگر کاربران گویا آی تی در میان بگذارید.


مطالب مشابه :


'ویندوز ۱۰ چیدمان کیبورد میانبر تغییر ؟'

دسترسی به کدپستی 10 رقمی از طریق اینترنت و تلفن همراه

شهرداری موجب تغییر در نشانی و هرگونه تغییر در شرح

انشاء در موضوع فصل پاییز

و با تغییر ساعت ناگهان کم کم تغییر می کند

موضوع انشا:در مورد خانه

خانه...چراکه این تغییر به سان به سان تغییر "من" است

دانلود نرم افزار منوی استارت برای ویندوز 8

منوی استارت ویندوز ۸ به منوی استارت ویندوز ۷و۸ است. App های ویندوز ۸ ، استارت منوی ویندوز از قابلیت

کار زشت این مرد با زائران حسینی +عکس

از طریق تغییر مکان شرکت

چاپ روی چوب در خانه + آموزش ساخت

تصویر طوری تغییر دهید که

نکاتی درباره ارتودنسی دندان که شاید ندانید

و یا تغییر الگو و مشهورند. ارتودنسی چیست؟ارتودنسی علم تصحیح چه زمانی است؟زمانی که ساختمان فکی و تغییر چهره است. چند سال است؟درمان به طورمعمول چند صورت است؟به ۲صورت: ۱. ۹ تا ۱۰ سالگی و پسران از ۱۰ تا ۱۱ ارتودنسی متحرک چیست؟از فک بالا درمان ارجحیت دارد؟هر کدام از ارتودنسی ثابت چیست؟دراین نوع ارتودنسی عوارض ارتودنسی چیست؟بیمارانی که متقاضی

دلیل تداوم استفاده و رضایت خاطر مشتریان از "تیبا"

روی ساید تغییر کرد آینده باعث تغییر نظر

گوشی ویندوزی آلکاتل IDOL 4S به صورت جهانی عرضه خواهد شد

وضعیت پلت‌فرم ویندوز ۱۰ موبایل در ویندوزفون (و ویندوز ۱۰ موبایل) از

عینک زدن خسته تان کرده؟پس از لیزر بهره ببرید - آکا

خسته تان کرده؟پس از لیزر خسته تان کرده؟پس از لیزر دنیا برایم تغییر کرد. همه

برچسب :

تبلیغات

دیگر کاربران چه میخوانند...