دستیابی به 32 غذای ایرانی/ 300 میلیارد دلار هزینه‌کرد گردشگر برای تغذیه

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مرتضی رحمانی موحد در مراسم آیینی آخرین ایستگاه جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری منطقه 8 کشور ضمن معرفی برترین سرآشپزهای استانهای هرمزگان، بوشهر و خوزستان و منطقه آزاد اروند اظهار داشت: دستیابی به 32 منوی غذای ایرانی از مهمترین دستاوردهای این جشنواره در هشت منطقه کشور بوده است و بی شک این تلاش‌ها زمینه ساز توانمندی و ارتقا فرهنگ و اقتصاد میهن عزیزمان ایران از طریق توسعه صنعت گردشگری خواهد شد.

وی افزود: امسال برای نخستین بار هشت جشنواره سفر ایرانی به طور سلسله وار از اردیبهشت ماه در مناطق مختلف کشور برگزار شد که در حال حاضر آخرین جشنواره در منطقه 8 کشور به میزبانی خوزستان در حال اجراست.

وی ضمن تشریح روند طرح ایده تا اجرای جشنواره‌ سفره‌ ایرانی، فرهنگ گردشگری در مناطق هشتگانه کشور افزود: طی این هشت جشنواره 31 استان کشور تمام ظرفیت‌های خود را در زمینه سفره‌های مختلف و غذاهای سنتی به نمایش گذاشتند ضمن آنکه آشپزهای مختلف در رقابت با یکدیگر، ظرفیت‌های غذا به عنوان جاذبه‌های گردشگری مناطق مختلف را معرفی و به مردم شناساندند.

وی اظهار کرد: خوشبختانه آن هدفی که ما برای ایجاد یک حرکت، انگیزه و تلاش در جبهه فعالان سفره ایرانی از بابت برگزاری این جشنواره‌ها داشتیم، اتفاق افتاد و با جشنواره هشتم کامل شد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور تصریح کرد: این جشنواره‌ موتوری است که همه بخش‌های صنعت گردشگری از جمله تورهای گردشگری، هتل‌ها و رستوران‌ها را به حرکت در می‌آورد.

وی با تاکید بر اینکه در جشنواره‌ سفره‌ ایرانی، فرهنگ گردشگری خط فرهنگی دنبال شده است، بیان کرد: مسائل فرهنگی در این سری جشنواره خیلی خوب دیده شده و مطالعات بسیاری در این حوزه صورت گرفته است.

رحمانی موحد با اشاره به دستاوردهای جشنواره‌ سفره ایرانی فرهنگ گردشگری گفت: نتیجه‌ برگزاری جشنواره‌ی سفره‌ ایرانی، فرهنگ گردشگری در مناطق هشتگانه کشور، دستیابی به 31 منوی غذای سنتی و محلی در استان‌های مختلف بوده است.

وی عنوان کرد: در جشنواره‌ ملی که سال 96 برگزار می‌شود، از میان 31 آشپز استان‌های مختلف، 3 آشپز برتر ایران معرفی خواهند شد.

رحمانی موحد با بیان اینکه در آینده نزدیک جشنواره ملی سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری را برگزار می‌کنیم، تصریح کرد: به طور سالانه حدود 300 میلیارد دلار هزینه کرد گردشگر از محل تغذیه است و اگر بتوانیم سفره ایرانی را در همه کشورمان آن قدر برجسته کنیم که مورد شناسایی و آشنایی گردشگرهای بین المللی و حتی داخلی باشد می‌توانیم سهم خوبی از این هزینه کرد را در داخل کشور داشته باشیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: وقتی یک فرد شمالی با تنوع غذایی در خوزستان آشنا شود و یا به عکس این خود سفر و رفت و آمد را ایجاد می‌کند و جاذبه را بر روی سفره می‌گذارد.

رحمانی موحد با اشاره به حضور همه اقشار جامعه اعم از پیر و کودک و زن و مرد کنار هم و بر سر سفره افزود: وقتی جاذبه‌های غذایی مناطق مختلف بر روی سفره آمد، همگی ضمن آشنایی با آن غذا از آن تناول می کنند و این سفره می‌تواند تمام گردشگران ما را از هر قشری دور خود جمع کند.

به گزارش میراث فرهنگی - در این نشست نقاط قوت و ضعف برگزاری جشنواره‌ سفره‌ ایرانی، فرهنگ گردشگری توسط معاونان گردشگری استان‌های میزبان در مناطق هشتگانه‌ کشور بررسی شد.

در آیین پایانی این جشنواره که با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور، مدیرکل منطقه آزاد اروند، استاندار خوزستان، مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان و دیگر مقامات کشوری و استانی برگزار شد، سرآشپزهای برتر استانهای شرکت کننده در جشنواره معرفی و تجلیل شدند.

انتهای پیام/


مطالب مشابه :


'دستیابی غذای ایرانی میلیارد دلار هزینه گردشگر تغذیه'

با ارسال پیامک کد پستی بگیرید

7087 و هزینه‌ی 200 تومان 7087 و هزینه‌ی 200 تومان را با هزینه 200 تومان

دسترسی به کدپستی 10 رقمی از طریق اینترنت و تلفن همراه

کلیه اتباع ایرانی اظهار کرد: شناسایی اتباع ایرانی و شامل

کانال آرایشی، تلگرام آرایشی، کانال تلگرام آرایشی

شود. بانوان ایرانی که به به دلیل هزینه بالای سالن عروس بدون هزینه در کانال اشکال و دستیابی به پاسخ

موضوع انشا:در مورد خانه

تها بوی غذای آن سیر به به غذای آن ..این

کتاب «مدل آرامش در اخلاق اسلامی و معنویت‌های جدید» منتشر شد

درون و غذای روح انسان

دست روباتیک با قابلیت لمس و شناسایی اجسام

او با هزینه ای کمتر از ۵۰ دلار ساخته شود. شود. اما هزینه باتری و

آموزش ساخت پاور بانک در خانه

است و هزینه تمام شده کمتر از هزینه نمونه‌های تجاری با کمترین هزینه صاحب پاوربانک ماژول منبع تغذیه تقویت کننده

راهنمای خرید تشک خوشخواب بهترین مارک تشک طبی

قضا برندهای ایرانی هم در نمایندگی برندهای ایرانی می‌توانید ماکت ازای دریافت هزینه‌های بیشتر با آنقدر برندهای ایرانی در بین نمی‌كند. برندهای ایرانی كیفیت بالا می‌گذارند. برندهای ایرانی مثل: رویا، بهترین برندهای ایرانی هستند.  گشت‌وگذاری دست تشك‌های ایرانی است.  طبی

نکاتی درباره ارتودنسی دندان که شاید ندانید

ارتودنسی ارتودنسی نامرئی هزینه ارتودنسی قبل و قبل و بعد هزینه ارتودنسی مراحل ارتودنسی آیا ارتودنسی درد دارد؟ هزینه ارتودنسی چقدر

این وسایل را در سفر با کشتی کروز نیاورید

کنید اما هزینه ی آن

برچسب :

تبلیغات

دیگر کاربران چه میخوانند...