نطفه‌ ۲۶ کودک هلندی "اشتباهی" بسته شد

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از ایسنا، بیمارستان دانشگاه اوترشت هلند به تازگی اعلام کرده که احتمالا ۲۶ زن که در چند ماه گذشته با روش لقاح مصنوعی (لقاح در خارج از بدن ـ IVF) باردار شده‌اند، علاوه بر اسپرم همسران خود نطفه‌ مردانی بیگانه را نیز در رحم حمل می‌کنند.

دلیل این اشتباه،  آلوده بودن وسایل تلقیح به اسپرم مشتری‌هایی غیر از پدران واقعی جنین‌ها اعلام شده اند. به نظر می‌رسد دانشجوی کم‌تجربه‌ای که عهده‌دار این کار بود پیش از انجام عمل لقاح، قطره‌چکان(پیپت) آزمایش را به‌طور کامل ضدعفونی نکرده بود و باعث شده که هویت پدران واقعی جنین‌ها یا اطفالی که به دنیا آمده‌اند، کاملا روشن نباشد.

احتمال اینکه بچه‌ها از نطفه‌ پدران دیگری به‌وجود آمده باشند کم است ولی منتفی نیست و قرار است این موضوع از طریق آزمایش دی‌ان‌ای جنین‌ها و مقایسه‌ آنها با دی‌ان‌ای پدران، به زودی مشخص شود.

تاکنون ۹ کودک از ۲۶ زنی که اشتباها باردار شده‌اند، به دنیا آمده‌اند. چهار زن هنوز دوران بارداری را می‌گذرانند و در مورد ۱۳ زن، تخمک هنوز بارور نشده است. مسئولان کلینیک به همه‌ی این مادران اطلاع داده‌اند و در حال گفت‌وگو با آن‌ها هستند.  

لقاح خارج از بدن، روشی است که در آن سلول‌های تخمک را در شرایط آزمایشگاهی با اسپرم بارور می‌کنند و یک یا چند سلول تخم به دست‌آمده را پس از گذشت چند مرحله‌ی تقسیم سلولی در رحم قرار می‌دهند تا روند رشد جنین به طور طبیعی ادامه یابد.

انتهای پیام/مطالب مشابه :


'نطفه ۲۶ کودک هلندی اشتباهی بسته'

هنور به فرهنگ رقابت کردن نرسیده‌ایم/ پیشنهاد یک بازیگر به جشنواره همدان

بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان جشنواره تئاتر کودک و نوجوان بخش خردسال، کودک و نوجوان چون ساختار کودک ندارد، در زمینه تئاتر کودک نوجوان دارند بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان بین‎المللی تئاتر کودک و نوجوان

مهمانداری که در سانحه قطار سمنان مفقود شد

نفسش را بسته‌اند. «محمد اسکندری»

پاناکوتا زعفرانی ، یک دسر ایتالیایی شیک و نشاط آور


دست روباتیک با قابلیت لمس و شناسایی اجسام

کارخانه های بسته بندی برای

راهنمای خرید تشک خوشخواب بهترین مارک تشک طبی

آماده‌سازی و بسته‌بندی تشک نشانه

این وسایل را در سفر با کشتی کروز نیاورید

کوله پشتی: بسته بندی یکی نیاوریدکوله پشتی: بسته بندی یکی کروز، نباید بسته بندی کنید.1.

دلیل تداوم استفاده و رضایت خاطر مشتریان از "تیبا"

باز و بسته کردن،

انواع مدلهای کاشت ناخن را با توجه به فرم ناخنهایتان برگزینید

در فضای بسته قرار میگرد

طالع بینی آذرماه 95

سوی دوستان اشتباهی رخ خواهد

تنها توانایی من نویسندگی برای کودک و نوجوان است

از حوزه کودک و نوجوان و نویسنده کودک و نوجوان حوزه فرهنگی کودک و نوجوان کتاب برای کودک و نوجوان ویژگی‌های ادبیات کودک و نوجوان به مخاطب کودک و نوجوان

برچسب :

تبلیغات

دیگر کاربران چه میخوانند...