با این ترفند ساده عفونت دندان های خود را از بین ببرید

بهاره سپهریان متخصص دندانپزشکی ؛ با اشاره به اینکه بعضی افراد به درد دندان خود بی توجه هستند، بیان کرد: این عارضه باعث پیشرفت درد، آلودگی ریشه دندان و بروز مواد میکروبی به دهان و در نتیجه عفونت می شود.

سپهریان درباره ضربه زدن به دندان، گفت: ضربه به دندان باعث قطع اعصاب و عروق دندان و مانع گردش خون می شود که همین عامل تجمع میکرب و باکتری ها در دهان و دندان و بروز آبسه را به همراه دارد.

این متخصص دندانپزشکی مهمترین راه درمان عفونت را عصب کشی دانست و اظهار داشت: در ۹۹ درصد روش درمانی عصب کشی، پزشک برای تمیز نگه داشتن داخل دندان آسیب دیده مایعی را درون آن می ریزد و بعد از یک هفته درمان را انجام می دهد.

سپهریان با اشاره به اینکه در دوره درمانی عصب کشی برای کاهش عفونت از آنتی بیوتیک ها استفاده می شود، تاکید کرد: مصرف آنتی بیوتیک و مسکن های ضد التهاب عفونت دندان را به صورت موضعی کاهش می دهد اما عامل آن را برطرف نمی کند.

این متخصص دندانپزشکی با بیان اینکه برای از بین بردن عفونت دندان نیاز به تخلیه دندان است، تاکید کرد: مصرف داروهای گیاهی تاثیرات خیلی کمی برای کاهش درد و بهبود دندان دارند اما اگر به صورت خوراکی مصرف شود تا مدتی درد را کاهش می دهد.

وی به ضد عفونی کردن اشاره کرد و افزود: استفاده از آب نمک و یا سرم نمکی در زمان درد باعث ضدعفونی کردن، کاهش محلول التهاب و آلودگی داخل دهان و دندان می شود.

سس زنجبیل و فلفلزنجبیل و فلفل هر دو داروهای ضد درد هستند. شما می توانید هر کدام از این دو ادویه را به طور جداگانه مورد استفاده قرار دهید، چراکه هر دوی این مسکن ها، پیام تسکین درد را به مغز می فرستند. اما برای گرفتن نتیجه بهتر، می توانید مخلوطی از این دو ادویه را تهیه کنید.

از روش زیر کمک بگیرید:
میزان مساوی از این دو ادویه را با آب مخلوط کنید و یک سس بسازید. توپ کوچکی از پنبه درست کنید و به میزان کافی به سس مورد نظر آغشته اش کنید. بعد هم آن را درست روی دندان تان (جایی که لثه و زبان شما به آن برخورد نکند) بگذارید و تا زمان فروکش کردن درد یا حداقل تازمانی که طاقتش را دارید، پنبه را از دهان تان خارج نکنید.

به گفته این متخصص دندانپزشکی، در زمان عصب کشی دندان، پزشکان برای از بین بردن عفونت داخل دندان از آب نمک استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه هر دندان دردی نیاز به عصب کشی ندارد، اظهار داشت: ممکن است عواملی مانند ترک اعتیاد، استرس و یا ترس از زایمان باعث بروز درد دندان شود.

سپهریان بیان کرد: باید جهت جلوگیری از خرابی دندان و بررسی علل ایجاد درد به پزشک مراجعه شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران


مطالب مشابه :


'ترفند ساده عفونت دندان ببرید'

طرز ساخت طاقچه چوبی کاربردی+تصاویر

خلاق و ساده است. این بورد چوپی ساده و خلاق مشخص شده ببرید. روی تخته می خواهید ببرید٬ سپس میله کاردستی چوبی ساده یک محصول

آموزش ساخت تفنگ لیزری

چوبی را ببرید در این با وسایل ساده  

آموزش ساخت پاور بانک در خانه

پاوربانک بسیار ساده است و پاوربانک بسیار ساده است و پاوربانک بسیار ساده است. فقط ساخت پاوربانک ساده ساخت پاوربانک با

چاپ روی چوب در خانه + آموزش ساخت

یک تکنیک ساده چاپ روی چوب را ببرید چوب را چوب را ببرید و لبه‌های گذاشته اید، ببرید. لبه‌های تابلو چوب را ببرید و در روی آن ببرید. فقط در چوب را ببرید و سر این روش ساده چاپ روی

نکاتی درباره ارتودنسی دندان که شاید ندانید

رشته‌های تخصصی دندان‌پزشکی است. این به معنای "دندان". ارتودنسی یکی خاصی به دندان چسبانده می‌شوند. سیم بستن دندان هم برای فک و دندان و جفت ردیف کردن دندان های نامنظم و قرارگیری دندان ها در تر و ساده تر انجام مرتب کردن دندان ها و زمانی که دندان در دهان و نخ دندان دوباره در شود تا دندان ها در روی سطح دندان چسبانده می اینکه به دندان آسیبی برساند، هایی مخصوص، دندان ها به حرکت دادن دندان ها، ریشه بیشتری روی دندان ها دارد. نداشته باشد، دندان ها زیر های همرنگ دندان ارتودنسی برایکت از پشت دندان یا سیستم

این وسایل را در سفر با کشتی کروز نیاورید

کار خیلی ساده می شود. کارها را ساده تر می کار خیلی ساده می شود. کارها را ساده تر می

اتصال به وای فای در فرودگاه ها

است بسیار ساده باشد و است بسیار ساده باشد و فای بسیار ساده است اما یا بسیار ساده است. مثلا

استامینوفن ساده مصرف کنیم یا کدئین دار

با نوع ساده آن ادامه نمونه استامینوفن ساده ۳۲۵ میلی ولی استامینوفن ساده دارویotc است.

عینک زدن خسته تان کرده؟پس از لیزر بهره ببرید - آکا

لیزر بهره ببرید - آکالیزر لیزر بهره ببرید آکاایران: به

اصول شیک پوشی در زمستان / خانم های خوش پوش بخوانند+تصاویر

نکته و ترفند و همچنین چترهای مشکی ساده وجود ندارد. آن لذت ببرید. مانند چتر، دامن مشکی ساده، زیر یک دامن مشکی ساده، زیر یک انتخاب خودتان ساده و شیک یک چتر ساده هم به ست خیلی ساده است که ست خیلی ساده است که

برچسب :

تبلیغات

دیگر کاربران چه میخوانند...