راهنمای خرید تشک خوشخواب بهترین مارک تشک طبی

برترین ها : راهنمای خرید تشک خوشخواب بهترین مارک تشک طبی 

تشك‌های خوشخواب یكی از مهم‌ترین لوازم در خانه است كه از نظر علم پزشكی هم بسیار بااهمیت است. اگر تشك شما غیراستاندارد، قدیمی و غیرقابل استفاده باشد شما را دچار بیماری‌های عضلانی و استقامتی می‌كند كه رایج‌ترین آنها بیماری دیسك كمر است. استفاده از تشك‌های طبی برای افرادی كه بیماری‌های عضلانی و استخوانی دارند الزامی است. همه این دلایل و مهم‌تر از آن لذت خواب خوش، دست به دست هم داده تا برندهای خارجی و داخلی بسیاری به  طراحی و تولید این تشك‌ها بپردازند. از قضا برندهای ایرانی هم در تولید و طراحی این تشك‌ها چیزی كم از بهترین برندهای روز دنیا ندارند. ما هم در این گزارش نگاهی  داریم به انواع و اقسام این تشك‌ها و بازار تولیدات داخلی و خارجی آنها.


فقط 3 سال عمر می‌كنند

نوعی دیگر از تشك‌ها «تشك‌های فنری» هستند كه به آنها تشك‌های كلاسیك هم گفته می‌شود. در این تشك‌ها از 2 فنر بزرگ برای نگه داشتن جرم بدن استفاده می‌شود. طول عمر آنها 3 سال است. مزیت‌شان راحت بودن آن است و بزرگ‌ترین عیب‌شان هم نرم بودن است. بیشتر بیماری‌های عضلانی هم به علت همین راحتی و نرمی بیش از حد تشك‌ها ایجاد می‌شوند.استاندارد تشك‌های فنری به اندازه ارتفاع و عرض آنهاست؛ اندازه فنر و انعطاف‌پذیری آن نیز به ارتفاع آن بستگی دارد. یك تشك فنری استاندارد باید  202 سانتی‌متر طول،  152 عرض و 22 سانتی‌متر ارتفاع داشته باشد.

   تشك استاندارد یعنی...

یك تشك استاندارد باید پارچه‌ای با دوخت محكم و جنس خوب داشته باشد. دوخت‌ها و طرح‌های آن نباید آنقدر برجسته باشد كه به كمر و بدن آسیب برسانند، بلكه انعطاف‌پذیری بالایی باید داشته باشند تا هر وزنی را تحمل كنند و زود گود یا پاره نشوند. یک تشک استاندارد باید دارای فنرهای قوی باشد. نوع پارچه تشک، استحکام و مقاومت آن، نوع دوخت و شرایط آماده‌سازی و بسته‌بندی تشک نشانه مرغوبیت کالاست. در انتخاب نوع تشک‌های وارداتی نیز دقت کنید تا امکان ارائه خدمات پس از فروش را داشته باشند. برای خرید این تشک‌ها لازم است به موجود بودن نمایندگی آنها در ایران توجه کنید. بهتر است  از شرکت‌های معتبر تولیدکننده خرید کنید زیرا تنها گارانتی تعمیرات و تعویض این شرکت‌ها قابل اعتمادند. اگر پارچه استفاده شده در تشک دارای درصد مناسبی از الیاف طبیعی نباشد، ممکن است باعث بروز بیماری‌های آلرژیک و ناراحتی‌های پوستی شود. ضدآب بودن، ضد حریق بودن و ضدنفوذ حشرات بودن پارچه‌های تشک هم از موارد مهم و ضروری است.


 تشك خوب چه جور تشكی است؟

بهترین تشک برای خوابیدن، تشکی است که از سطح تخت بالاتر بیاید و کم ارتفاع نباشد. در تشک‌های معمولی، بحث ارتفاع مهم نیست و اصلا ارتفاع تعریف شده‌ای برای آنها وجود ندارد، در حالی که انواع مدل‌های طبی و خوشخواب موجود در بازار، دارای ارتفاع متنوع هستند. محتویات تشک‌ها و نوع مواد تشکیل‌دهنده آنها در انواع مختلف این محصول متفاوت است و در نمایندگی برندهای ایرانی می‌توانید ماکت مواد تشکیل دهنده هر تشک را از نزدیک ببینید. نمد، فنر، موکت، یونولیت و فوم ازجمله مواد تشکیل‌دهنده تشک‌های خوشخواب هستند، در حالی که تشک‌های معمولی فقط از فنر تشکیل شده‌اند یا ابر و مواد‌پرکننده مانند پر و پشم در آنها وجود دارد.

 سلامت جسمانی از همه مهم‌تر است

 مهم‌ترین نکته در انتخاب تشک خوشخواب، بررسی تاثیر آن بر سلامت جسمانی است.  برای این کار انواع تشک‌های طبی موجود در بازار که سطحی سفت و انعطاف‌ناپذیر دارند، برای سلامت بدن و به خصوص جلوگیری از گودی کمر و فاصله میان مهره‌های آن بسیار مفید هستند. بهتر است تشک را به همراه پایه تخت مخصوص خودش خریداری کنید. پایه هر تشک در ویژگی اجزای آن تشک تاثیرگذار است و چنانچه تشک جدید را بر پایه قدیمی و کهنه قرار دهیم آن تشک نمی‌تواند آنطور که باید عمل کند. طول تخت شما باید 10 تا 15 سانتی‌متر بلندتر از قد شما باشد. در این صورت تخت فردی که دارای قد 80/1 متر است باید بلندتر از حد استاندارد یک تخت معمولی باشد.

تشك‌تان را آزمایش کنید

 برای اینکه نرمی یا سفتی تشک را آزمایش کنید، به پشت تشک بخوابید و یک دست خود را به صورت صاف داخل گودی کمرتان قرار دهید. اگر دست شما به راحتی به سمت داخل گودی کمرتان فرو رفت، آن تشک خیلی محکم و سفت است اما اگر نمی‌توانستید به هیچ وجه دست‌تان را به داخل گودی کمرتان سُر دهید، آن تشک خیلی نرم است.

 یادتان باشد تشك باید به اندازه‌ای سفت باشد كه ستون مهره‌ها در وضعیت عملكرد یعنی همان مقدار انحنایی كه در حالت ایستاده در كمر وجود دارد قرار بگیرد. اگر تشك شما آنقدر سفت باشد كه این انحنا به طور كامل از بین برود یا آنقدر نرم باشد كه كمر بیش از اندازه انحنا پیدا كند، فرد دچار كمردرد می‌شود. این تشك طبی است!


حتما شما هم هنگام خرید بارها از فروشنده شنیده‌اید كه این تشك طبی است! یادتان باشد یك تشك طبی باید سطحی صاف و بدون شیب داشته باشد. تشك‌های طبی نباید به اندازه تشك‌های كلاسیك نرم باشند زیرا همین نرمی باعث درد كمر می‌شود.

 برای زیر 90 كیلوها!

در تشك‌های «طبی اسفنجی» فقط از اسفنج فشرده و پنبه استفاده می‌شود. این نوع تشك‌ها اصولا طول عمر پایینی دارند و بیشتر برای افرادی با وزن كمتر از 90 كیلوگرم استفاده می‌شوند. بیشتر تشك‌های كودك اسفنجی هستند. زیرا ساختار این  تشك‌ها به گونه‌ای است كه به هیچ وجه به بدن آسیب نمی‌رسانند. با استفاده از نرمی ای كه پنبه به بدن می‌دهد، فشار بدن را می‌گیرد و گردش خون را به راحتی در بدن ایجاد می‌كند و  فشار روی اعصاب و ماهیچه‌ها را به حداقل می‌رساند. امتیاز بزرگ این تشك‌ها استفاده از الیاف طبیعی در آنهاست كه باعث ضدحساسیت بودن‌شان می‌شود.

 هم طبی، هم فنری

تشك‌های «طبی- فنری» نوع دیگری از تشك‌ها هستند  كه همان خصوصیات تشك‌های فنری را دارند اما فنر آنها بسیار سخت‌تر است و راحتی تشك‌های فنری را ندارد. این تشك‌ها معمولا به افرادی كه ناگزیرند زمان زیادی در بستر بمانند توصیه می‌شود چون سفتی سطح آنها مانع خواب رفتن دست و پای افراد می‌شود.

 یك تیر و دو نشان!

نوع دیگری از تشك‌ها، «تشك‌های بادی» هستند. این نوع تشك‌ها با استفاده از یك تلمبه باد می‌شوند و با استفاده از عقربه‌ای كه روی آنها تعبیه شده باد داخل آن تنظیم می‌شود. اگر عقربه روی 200 تا 250 باشد این تشك حكم یك تشك راحتی را دارد و شما می‌توانید از آن به عنوان یك تشك نرم و راحت استفاده كنید و اگر عقربه را روی 300 تا 350 باد كنید این تشك حكم یك تشك طبی بادی را دارد و سفت‌تر از آن است كه حالتی راحت و آرام‌بخش را به شما بدهد؛ به این ترتیب شما با انتخاب این تشك‌ها در ازای دریافت هزینه‌های بیشتر با یك تیر دو نشان زده‌اید  و هم تشك طبی دارید و هم تشك فنری.
 كدام‌ تشك‌ها؟ كدام برندها؟

در كشور ما برندهایی مثل soft، best night و good sleep از برندهای خارجی هستند كه  بازار تشك‌های خوشخواب را  در دست گرفته‌اند اما آنقدر برندهای ایرانی در بین مخاطبان طرفدار دارند كه دیگر كسی از برندهای خارجی خرید نمی‌كند. برندهای ایرانی كیفیت بالا را با قیمتی مناسب در اختیار مخاطبان می‌گذارند. برندهای ایرانی مثل: رویا، لایكو، خوشخواب و...  از بهترین برندهای ایرانی هستند.  گشت‌وگذاری در بازار تشك‌ها و میزان فروش آنها نشان می‌دهد بازار فروش تشك‌های خوشخواب دست تشك‌های ایرانی است.

 طبی یا فنری؛ انتخاب با شماست

نوع دیگر از تشك‌ها كه طرفداران خاص خودشان را دارند «تشك‌های جك‌دار» هستند. ارتفاع  این تشك‌ها با استفاده از جكی كه زیر آنها تعبیه شده  قابل تنظیم است. هرچه ارتفاع بالاتر باشد تشك‌ها طبی‌تر است و هرچه پایین‌تر باشد تشك راحت‌تر و فنری‌تر است، زیرا با بالا بودن جك، فنر داخل آن سفت و شل می‌شود. این برند تشك طبی ندارد

 برند Soft ،خود را از قدیمی‌ترین تولیدكنندگان این محصولات می‌داند و تبلیغات بسیاری برای خوشخواب‌های خود انجام می‌دهد. در سراسر دنیا محصولات خود را با قیمت‌های بسیار گران عرضه می‌‌كند اما در ایران به علت نداشتن خدمات و گارانتی این برند هواداران كمی داشته و زیاد فروش ندارد. برند soft تشك‌های خود را در مدل‌های كلاسیك عرضه می‌كند و هرگز تشك طبی تولید نكرده و نمی‌كند.

 گران اما خوش‌ساخت

  best night هم از برندهای معروف اروپایی است كه محصولات خود را در قالب كلاسیك و طبی به بازار دنیا عرضه كرده اما تنها 5 سال است كه محصولات این برند وارد ایران شده و هنوز مخاطبان زیادی ندارد. تشك‌های این برند از جنس خوب و پارچه با دوخت محكم برخوردار است. محصولات این برند تنها 2نفره عرضه می‌شود و قیمت بسیار بالایی دارد. این برند محصولات خود را از 6 ماه تا 3 سال گارانتی می‌كند البته غیر از گارانتی وارنتی هم دارد یعنی  اگر اتفاقی برای تشک بیفتد، یك محصول جدید به شما داده می‌شود. رنگ محبوب خوش‌خواب‌های برند best night صورتی است كه در ایران طرفدارهای خاص خودش را دارد.

 تخصص ما طبی بودن ماست

Good sleep محصولات خود را تنها در قالب تشك‌های طبی عرضه می‌كند. اگر قصد خرید تشك طبی دارید، بد نیست تشك‌های این برند را هم بررسی كنید. نمایندگی این برند محصولات خود را بسیار ارزان‌تر از مغازه‌دار‌ها و با خدمات بالاتر به مخاطبان عرضه می‌كند. تشك‌های تك‌نفره و 2نفره این برند به خاطر دوخت بسیار محكم، محبوب هستند.

نگاهی به قیمت تشك‌های خوشخواب در بازارمطالب مشابه :


'راهنمای خرید تشک خوشخواب بهترین مارک تشک طبی'

کانال آرایشی، تلگرام آرایشی، کانال تلگرام آرایشی

این کانال بهترین و جذاب

کانال رسمی مانالیا در تلگرام

به بعد بهترین و محبوب بشین و بهترین مقالات آموزشی بعد نمونه کارهای بهترین آرایشگاهای تهران رو

اصلاح‌طلبان نامزد دوم داشته باشند اما در خفا

از روحانی بهترین گزینه است کنونی کشور بهترین گزینه را

آسمان سه‌شنبه شهاب باران می‌شود

را در بهترین شرایط بارش

آموزش ساخت تفنگ لیزری

یکی از بهترین هدیه‌هایی است

راهنمای خرید تشک خوشخواب بهترین مارک تشک طبی

ها : راهنمای خرید تشک خوشخواب بهترین مارک تشک طبی  تشك‌های خوشخواب یكی از از تشك‌های طبی برای افرادی كم از بهترین برندهای روز نشوند. یک تشک استاندارد باید نوع پارچه تشک، استحکام و و بسته‌بندی تشک نشانه مرغوبیت انتخاب نوع تشک‌های وارداتی نیز باشند. برای خرید این تشک‌ها لازم است معتبر تولیدکننده خرید کنید زیرا شده در تشک دارای درصد بودن پارچه‌های تشک هم از تشكی است؟ بهترین تشک برای خوابیدن، نباشد. در تشک‌های معمولی، بحث انواع مدل‌های طبی و خوشخواب موجود در هستند. محتویات تشک‌ها و نوع دهنده هر تشک را از مواد تشکیل‌دهنده تشک‌های خوشخواب هستند، در حالی که تشک‌های معمولی فقط در انتخاب تشک خوشخواب، بررسی تاثیر کار انواع تشک‌های طبی موجود در بهتر است تشک را به پایه هر تشک در ویژگی اجزای آن تشک تاثیرگذار است و چنانچه تشک جدید را دهیم آن تشک نمی‌تواند آنطور یا سفتی تشک را آزمایش به پشت تشک بخوابید و رفت، آن تشک خیلی محکم دهید، آن تشک خیلی نرم  این تشك طبی است! حتما هم هنگام خرید بارها از این تشك طبی است! یادتان یك تشك طبی باید سطحی باشد. تشك‌های طبی نباید به در تشك‌های «طبی اسفنجی» فقط می‌شود.  هم طبی، هم فنری فنری تشك‌های «طبی- فنری» نوع یك تشك طبی بادی را هم تشك طبی دارید و بازار تشك‌های خوشخواب را  در برندهای خارجی خرید نمی‌كند. برندهای رویا، لایكو، خوشخواب و...  از و...  از بهترین برندهای ایرانی فروش تشك‌های خوشخواب دست تشك‌های ایرانی است.  طبی یا فنری؛ باشد تشك‌ها طبی‌تر است و برند تشك طبی ندارد  برند بسیاری برای خوشخواب‌های خود انجام هرگز تشك طبی تولید نكرده كلاسیك و طبی به بازار اتفاقی برای تشک بیفتد، یك  تخصص ما طبی بودن ماست قالب تشك‌های طبی عرضه می‌كند. اگر قصد خرید تشك طبی دارید، بد قیمت تشك‌های خوشخواب در بازار     تشک طبی قیمت تشک طبی قیمت تشک طبی فنری رویال تشک طبی رویال بهترین تشک طبی بهترین مارک تشک طبی خرید تشک طبی تشک لایکو بهترین تشک طبی برای دیسک

نکاتی درباره ارتودنسی دندان که شاید ندانید

    بهترین زمان ارتودنسی

اتصال به وای فای در فرودگاه ها

آن استفاده کنند.بهترین و بدترین

اخبار جنجالی بازیگران و هنرمندان مشهور ایرانی (168)

یکی از بهترین های صنعت

استامینوفن ساده مصرف کنیم یا کدئین دار

کبدی هنگام خرید داروotc با

برچسب :

تبلیغات

دیگر کاربران چه میخوانند...